Na drobne zranienia i skaleczenia jesteśmy narażeni podczas aktywnego wypoczynku, w pracy lub w domu. Najważniejsze, aby ich nie bagatelizować. Popularne myślenie, żeby się nie przejmować, bo przecież i tak „do wesela się zagoi” jest niebezpieczne. Zanieczyszczenia i zarazki, które wnikają do organizmu przez uszkodzoną skórę mogą prowadzić do powstania zakażeń i w skrajnych przypadkach będą nawet zagrażać życiu. Najpierw ranę należy oczyścić wykorzystując do tego jałowy gazik lub gazik dezynfekujący. Następnie nałożyć na nią niewielką ilość preparatu Maxibiotic

Maxibiotic to nowoczesny sposób na drobne rany i skaleczenia. Zawiera trzy bakteriobójcze składniki. Każdy z nich ma nieco inne działanie. Dlatego ich kombinacja zapewnia większość skuteczność wobec bakterii, z którymi można mieć kontakt przy skaleczeniu lub zranieniu.

Maść Maxibiotic, stosowana w miejscu zranienia ułatwia i przyspiesza proces gojenia.  Jednocześnie jest bezpieczna dla skóry, gdyż nie wywołuje podrażnień. Preparat, nałożony na skórę, także zabezpiecza ranę przed zabrudzeniem.

Maxibiotic jest prosty w użyciu i dostępny w małej, wygodnej tubce. Dlatego bez problemu zmieści się w plecaku czy torbie podróżnej.
A że wypadki mogą zdarzyć się zawsze i wszędzie, Maxibiotic jest niezbędnym elementem każdej apteczki.

Nazwa produktu leczniczego:  MAXIBIOTIC (5 mg + 5000 j.m. + 400 j.m.)/g maść.
Skład ilościowy i jakościowy: 
1 g maści zawiera 5 mg neomycyny siarczanu (Neomycini sulfas), 5000 j.m. polimyksyny B siarczanu (Polymyxini B sulfas) oraz 400 j.m. bacytracyny cynkowej (Bacitracinum zincum) oraz substancje pomocnicze.
Postać farmaceutyczna:  Maść.

Maść Maxibiotic dostępna jest tylko w aptekach.

 

Wskazania do stosowania:
Produkt leczniczy Maxibiotic stosuje się przy drobnych ranach (otarcia, zadrapania, ukąszenia), oparzeniach, owrzodzeniach skóry.

Dawkowanie i sposób podawania:
Należy oczyścić miejsce zranienia i pokryć niewielką ilością preparatu.
Produkt leczniczy Maxibiotic należy nakładać na chorobowo zmienioną chorobowo powierzchnię skóry 2 do 5 razy na dobę.
Miejsce nałożenia maści można przykryć opatrunkiem z gazy lub pozostawić nieosłonięte. 
Nie należy stosować dłużej niż przez 7 dni.
Po zakończeniu leczenia, nie należy ponownie stosować preparatu przed upływem 3 miesięcy.

Przeciwwskazania: 
Nie należy stosować preparatu: w nadwrażliwości na substancje czynne, tj. neomycyny siarczan, polimyksyny B siarczan, bacytracynę cynkową lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, w przypadku zaburzeń słuchu, do oczu, na głębokie lub kłute rany, ciężkie oparzenia, duże powierzchnie uszkodzonej skóry oraz na sączące zmiany chorobowe, ze względu na ryzyko wchłonięcia substancji czynnych do krążenia ogólnego i wywoływania ogólnoustrojowych działań niepożądanych (ototoksyczność, nefrotoksyczność), u dzieci w wieku do 12 lat.

Podmiot odpowiedzialny:
ICN Polfa Rzeszów S.A., ul. Przemysłowa 2, 35-959 Rzeszów

Produkt leczniczy dostępny bez recepty, OTC. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Nazwa produktu leczniczego: MAXIBIOTIC (5 mg + 5000 j.m. + 400 j.m.)/g  maść. Skład jakościowy i ilościowy: 1 g maści zawiera 5 mg neomycyny siarczanu (Neomycini sulfas), 5000 j.m. polimyksyny B siarczanu (Polymyxini B sulfas) oraz 400 j.m. bacytracyny cynkowej (Bacitracinum zincum). Postać farmaceutyczna: Maść. Wskazania do stosowania: Produkt leczniczy Maxibiotic stosuje się przy drobnych ranach (otarcia, zadrapania, ukąszenia), oparzeniach, owrzodzeniach skóry. Przeciwwskazania: Nie należy stosować preparatu: w nadwrażliwości na substancje czynne, tj. neomycyny siarczan, polimyksyny B siarczan, bacytracynę cynkową lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, w przypadku zaburzeń słuchu, do oczu, na głębokie lub kłute rany, ciężkie oparzenia, duże powierzchnie uszkodzonej skóry oraz na sączące zmiany chorobowe, ze względu na ryzyko wchłonięcia substancji czynnych do krążenia ogólnego i wywoływania ogólnoustrojowych działań niepożądanych (ototoksyczność, nefrotoksyczność), u dzieci w wieku do 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: ICN Polfa Rzeszów S.A., ul. Przemysłowa 2, 35-959 Rzeszów.

Maxibiotic 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone / Projekt i realizacja PADO
Valeant